Akson

Kryty a kabiny

Nabízíme akustické kryty libovolných rozměrů, s širokým rozsahem útlumů, pro snížení hluku průmyslových zařízení např. výrobní linky, chladící a ventilační jednotky, čerpadla, kompresory a jiné technologie. Dále nabízíme akustické kabiny pro ochranu pracovníků proti hluku ve výrobních halách.

Akustické kryty či kabiny jsou zhotoveny ze sendvičových panelů tloušťky 50, 100 a 150 mm montovaných na nosný ocelový rám. Stavebnicový systém je navržen tak, aby při montáži nevznikaly štěrbiny, které snižují výsledný efekt zvukové izolace. Ve standardním provedení jsou panely vyrobeny z pozinkovaného plechu (dle přání je možno dodat lakované plechy v barevných odstínech RAL).

Absorpční výplň tvoří zvukopohltivý materiál, který je krytý netkanou textilií. V závislosti na spektru hluku a požadavku zvukové izolace může být vnitřní strana vnějšího plechu panelu opatřena antivibračním nátěrem či samolepící AMS fólií, případně v žebrovaném provedení. Vnitřní strana panelu je tvořena děrovaným plechem. Zvukoizolační kryty a kabiny jsou projektovány a vyráběny přesně podle specifikace zákazníka. Kryty a kabiny jsou řešeny komplexně včetně řešení otvorů pro přirozené i nucené větrání, kabely, potrubí, dopravu materiálu, atp.

Součástí vybavení protihlukových kabin jsou akustické dveře a vrata s deklarovanou vzduchovou neprůzvučností. Standardně jsou tvořeny sendvičovým panelem, jehož složení je voleno na základě požadavku neprůzvučnosti (pozinkovaný plech, absorpční výplň, antivibrační fólie, SDK nebo dřevěné desky). Jsou dodávány včetně členěné zárubně s přípravou pro osazení do připraveného otvoru. Dle požadavku zákazníka lze dveře vybavit akustickým oknem. Lze dodat v provedení dveří nebo vrat, jednokřídlá nebo dvoukřídlá, otevírací nebo posuvná. Rozměry jsou voleny dle požadavku zákazníka. Pozinkovaný plech může být bez nátěru nebo ošetřen barvou (práškové lakování - komaxit, stříkaná barva ) v odstínu RAL.